داتا
منو موبایل

داتا

مدیرعامل داتا: برای اجرای سیاست‌های حاکمیت داده در سازمان‌ها ماموریت داریم

مدیرعامل داتا، پیاده‌سازی سیاست‌های حاکمیت داده در سازمان‌های بزرگ را یکی از اصلی‌ترین ماموریت‌های این شرکت عنوان کرد و از آغاز همکاری با بانک‌ها و مؤسسات مالی برای هدایت آن‌ها در مسیر بانکداری هوشمند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی داتا، علی گل‌زاده، مدیرعامل شرکت داده و اعتبارسنجی تجارت ایرانیان (داتا)، پیاده‌سازی سیاست‌های حاکمیت داده را ضرورت خلق ارزش از داده‌ها در سازمان‌های بزرگ عنوان کرد و گفت: پراکندگی داده‌ها، فراهم نبودن زیرساخت مناسب برای ذخیره و مدیریت داده‌ها و همچنین حساسیت‌هایی که برخی از داده‌ها دارند، این ضرورت را ایجاد می‌کند که پیش از هر اقدامی سیاست‌گذاری مناسب و دقیقی برای این فرآیند‌ها ایجاد شود و زمینه برای استخراج دانش از داده‌ها و استفاده از آن در تحلیل‌های کسب‌وکاری فراهم شود.

او هدف از اجرای اصول حاکمیت داده در سازمان‌ها را کمک به رهبران سازمان‌ها برای مدیریت بهینه دارایی‌های داده‌ای و دستیابی به بینشی عمیق درباره وضعیت کسب‌وکارشان دانست و افزود: با اجرای اصول حاکمیت داده می‌توان ادعا کرد که موانع استخراج دانش از داده‌ها مرتفع می‌شود و آن کسب‌وکار در مسیر تبدیل شدن به یک سازمان داده‌محور قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت داتا که در حوزه‌هایی چون داده‌کاوی، امنیت داده، مدیریت داده، زیرساخت داده و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، صنایع بزرگ کشور مانند صنعت بانکی و مالی، صنعت پتروشیمی و … را از اصلی‌ترین مخاطبان این سیاست دانست. او در تشریح جزییات همکاری اخیر این شرکت با بانک تجارت اظهار کرد: از سال گذشته پروژه‌ای را برای اجرای اصول حاکمیت داده در بانک تجارت آغاز کرده‌ایم و انتظار می‌رود با تکمیل این پروژه، بخش زیادی از نیازمندی‌های این مجموعه برای هوشمندی و داده‌محور شدن برآورده شود.

علی گل‌زاده با بیان اینکه اکنون در دنیا از داده به عنوان یکی از ارزشمندترین دارایی‌های یک سازمان یاد می‌شود، تصریح کرد: تا امروز بحث اجرای اصول حاکمیت داده در میان بانک‌های ایرانی یا شرکت‌های بزرگ فعال در صنایع مادر کشور چندان جدی نبوده است و صرفاً موارد انگشت‌شماری از شرکت‌های بزرگ کشور به این بحث ورود کرده‌اند. او بانک تجارت را از پیشگامان توجه به بحث مدیریت داده دانست و ادامه داد: پیش‌بینی ما آن است که اجرای این پروژه برای بانک تجارت ظرف مدت دو سال به اتمام برسد و با نتایجی که تا اینجا حاصل شده، امیدواریم بتوانیم آن را به عنوان یک الگوی موفق، در سازمان‌های بزرگ دیگر تکرار کنیم.ش

او با بیان اینکه پیاده‌سازی اصول حاکمیت داده، تنها یکی از مجموعه خدماتی است که این شرکت برای سازمان‌ها انجام می‌دهد گفت: توسعه سامانه‌های داده محور مانند مدیریت ریسک، شناسایی مشتریان بالقوه، چرخه عمر مشتری، اعتبار سنجی و … از دیگر خدمات قابل ارائه به بانک‌ها و مؤسسات مالی هستند.

پیوست

اقتصاد آنلاین

ایلنا

راه پرداخت

مطالب مرتبط
روایت دومین حضور داتا در الکامپ

روایت دومین حضور داتا در الکامپ

27امین دوره نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر موسوم به الکامپ به پایان رسید و داتا با کوله‌باری از تجارب جدید، دومین […]

6 دقیقه مطالعه مشاهده
عزم بانک تجارت برای دستیابی به رتبه اول در حوزه امنیت

عزم بانک تجارت برای دستیابی به رتبه اول در حوزه امنیت

موضوع امنیت داده و اطلاعات این روزها چالشی بزرگ برای کاربران، کسب‌وکارها و حتی نهادهای امنیتی و حاکمیتی است و […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده
نمایش هویت نوظهور داتا به‌عنوان عضوی از خانواده تحلیل داده کشور در الکامپ بیست‌وهفتم

نمایش هویت نوظهور داتا به‌عنوان عضوی از خانواده تحلیل داده کشور در الکامپ بیست‌وهفتم

شرکت داتا تجارت یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ تفتا و بانک تجارت است که فعالیت خود را به صورت رسمی از […]

6 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *